Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw

  • Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw
    fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw”. Tym razem odwiedzimy wspólnie wystawę „Sąsiedzi”, która odbywa się w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE w dawnym pawilonie Cepelii na zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich.

Spotkanie będzie współprowadzone przez Aldonę Doliszną – Dojrzałą Wspaniałą przewodniczkę i opiekunkę publiczności na muzealnych wystawach oraz aktywne uczestniczki i uczestników warszawskich wydarzeń kulturalnych.

Na spacerze zapoznamy się z wybranymi dziełami sztuki, omawiając ich formę, technikę wykonania oraz interpretując przekaz artysty. Zastanowimy się nad sąsiedzkimi relacjami między Polską a Ukrainą poprzez pryzmat prezentowanych na wystawie prac i w kontekście naszych osobistych doświadczeń.

Nie obowiązują zapisy. Spotkania mają formułę otwartą, dołączyć można w każdej chwili. Udział w cenie biletu (1-2 zł).

Aldona Doliszna

Filolog, ukończyła Uniwersytet Warszawski, uczy języka angielskiego. Dzięki córce artystce „odkryła” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie często pracuje jako wolontariuszka, a także oprowadza zwiedzających oraz opiekuje się wystawami. Pasjonuje się malarstwem sztalugowym, ale przede wszystkim nieprzewidywalnym i bajecznym batikiem.