Emesenki: Kosmiczna architektura. Sztuka dla najmłodszych

  • Emesenki: Kosmiczna architektura. Sztuka dla najmłodszych
    fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunem/ami na warsztaty w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Czy budynek może wyglądać jak kosmiczny latający talerz? Kto może w nim mieszkać? Czy można stworzyć niewidzialne schronienie? Czy da się zbudować dom z samych kółek? Przyglądając się podczas warsztatów niezwykłym przykładom ukraińskiej architektury, spróbujemy odpowiedzieć wspólnie na te pytania.

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej. Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po wystawie i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę – dla dzieci 1 zł, dla opiekunów 2 zł

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Agnieszka Sinicka

edukatorka, koordynatorka programów edukacyjnych i historyczka sztuki. Na co dzień zajmuje się koordynacją programu edukacyjnego „Laboratorium Edukacji Filmowej” organizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracuje z działami edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracowniczka SPOTLIGHT KIDS – platformy promocji sztuki współczesnej dla dzieci, gdzie prowadzi zajęcia z obszaru sztuki współczesnej, a także wspomaga koordynację działań.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.