Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi”

• Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi”
    Makieta pawilonu Cepelii. Fot. dzięki uprzejmości Onimo Makiety Architektoniczne.

W każdą sobotę o godz. 16:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają na oprowadzania w języku angielskim po wystawie „Sąsiedzi”, zorganizowanej w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Ekspozycja w Warszawie może być czytana jako zbiór różnorodnych postaw artystycznych na bieżąco odnoszących się do procesów społecznych aktualizowanych poprzez obecność nowych sąsiadów. Składową tych głosów są również wypowiedzi dotyczące sytuacji na Ukrainie wywołanej rozczarowaniem polityką, tlącym się konfliktem zbrojnym, jak również rozpędzoną polityką dekomunizacyjną i rozkwitem ruchów nacjonalistycznych.

Po wystawie oprowadzi Jakub Depczyński, przewodnik Muzeum.

Jakub Depczyński

student II stopnia na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie. Interesuje się praktykami postartystycznymi, studiami miejskimi oraz relacjami pomiędzy technologią, polityką i sztuką. W nielicznych momentach wolnych od nauki i pracy w polu kultury gotuje i chodzi do teatru.