Pomniki dla przyszłości. Działania rodzinne

• Pomniki dla przyszłości. Działania rodzinne
    fot. Patrycja Wojtas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem/ami na warsztaty w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Czym jest pomnik? Jakie wydarzenia i postaci upamiętniamy w ten sposób? Jakie znaczenie mają upamiętnienia w przestrzeni miasta? Czy budynki też mogą być pomnikami? Oglądając wystawę „Sąsiedzi”, zastanowimy się wspólnie nad tymi pytaniami. Poznamy też historie pomników, które raz chciane, musiały zniknąć. Spróbujemy zastanowić się, jakich pomników może potrzebować przyszłość. Postaramy się nadać tym wizjom konkretne kształty.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Sąsiedzi”.

Marta Przybył

graficzka, edukatorka, aktywistka. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w oddolne działania społeczno-kulturalne. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi.

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.