Przenikanie w miasto. Warsztaty choreograficzne dla młodzieży

  • Przenikanie w miasto. Warsztaty choreograficzne dla młodzieży
    fot. Kuba Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają młodzież w wieku 16-19 lat na warsztaty choreograficzne w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Warsztaty są propozycją doświadczania miasta za pomocą ciała i ruchu. Wspólnie tworzone zadania choreograficzne staną się dla nas metodami badawczymi, pozwalającymi „przeniknąć w miasto”. Z ich pomocą sprawdzimy, jak możemy alternatywnie zrozumieć środowisko miejskie oraz jak uruchomić (w nim) nasze (jego mieszkańców) potrzeby i fantazje.

Mary Szydłowska

choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Stypendystka School of New Dance Developement w Amsterdamie, Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation oraz uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej kolektywu Centrum w Ruchu. Zajmuje się choreografią w technologii motion capture, współpracowała jako performerka i choreografka m.in. w galerii lokal30, Nowym Teatrze i Galerii Studio. Zajmuje się video dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki.
 

Formularz zgłoszeniowy został ukryty.